Stuburo gydymo centro vadovė G. Girskė apie sėdimo darbo žalą kaulų ir raumenų sistemai

2020-02-08

„Manymas, jog sėdint žmogus atsipalaiduoja ir ilsisi, yra klaidingas. Priešingai – sėdimąją padėtį išlaikantys raumenys būna įsitempę, o ilgainiui praranda savo elastines savybes ir gebėjimą atsipalaiduoti. Raumenų įtampa, diskomfortas, maudimas – dažniausi pavargusios nugaros simptomai, kurie nėra linkę juokauti. Nugaros skausmas, rankų, kojų nutirpimas, žymus jėgos sumažėjimas rodo jau pažengusias problemas, kurias spręsti jau vėluojate. Tad nereiktų išeikvoti viso kūno kompensacinio pajėgumo ir sulaukti šių rimtų ženklų, kurie jau rodo įsibėgėjusį sutrikimų procesą“, – dėstė G. Girskė.

G. Girskė teigė, jog nereikėtų bandyti problemų spręsti vaistais, nes tai gali būti tik trumpalaikis skausmo malšinimas, tačiau ne skausmo priežasties pašalinimas. Medikė aiškino, kad vaistai, tepalai, kompresai, pleistrai, įtvarai, gydomosios padėtys, fizioterapijos procedūros gali pasitarnauti, kaip pirmoji pagalba ir numalšinti skausmą, tačiau įsisenėjusių problemų neišsprendžia. „Jei jau skauda, kiekvieno sąmoningo žmogaus tikslas – išsiaiškinti, kas yra to skausmo sukėlėjai, kokios jo priežastys. Mat tik numalšinus skausmą, bet neišsiaiškinus jo priežasčių, nelieka nieko kito, kaip tik laukti kito skausmo epizodo, galbūt, – net kitoje kūno vietoje“, – patarimais dalinosi medikė.

Medikė aiškino, kad netvarkingai funkcionuojanti raumenų ir kaulų sistema paveikia ir deformuoja stuburą, todėl pastebėjus bent menkiausią sveikatos pablogėjimą, pirmiausia reikėtų kreiptis į specialistus ir išsiaiškinti, kokių savybių trūksta konkretiems kūno raumenims ir sąnarinėms jungtims. „Įsidėmėkite, kad netekusius elastingumo raumenis yra tikslinga tempti, bet ne stiprinti. O raumenis, netekusius jėgos, tikslinga stiprinti, bet ne tempti. Ta pati taisyklė galioja kūno sąnariams. Privalote atkurti judrumą sąnariuose, kurie jo netekę. O sąnarius, kurių judrumas yra per didelis, – privalote stabilizuoti. Tik taip balansuojant kūną, jūsų stuburo sąnariams teks taisyklingos apkrovos, jo linkiai nebus deformuoti“, – paaiškino reabilitacijos specialistė.


Originalus straipsnio tekstas DELFI