Jau greitai gyd. J. Girskio knyga "Viskas apie stuburo gydymą" - regos negalią turintiems vartotojams skirtame formate

2022-03-29

Šiuo metu mūsų Suburo gydymo centras kartu su Lietuvos aklųjų biblioteka (LAB) įgyvendina projektą „Sveikatingumo programų pritaikymas regos negalią turintiems vartotojams“.

Leidinių apie sportą poreikį LABiblioteka komandai suformulavo patys neregintys skaitytojai, kuriems dažnai sunku nuvykti į sporto klubą ar savarankiškai sportuoti namuose.

Nors virtualioje bibliotekoje ELVIS, skirtoje visiems, negalintiems skaityti įprastai, saugoma daugiau nei 14 tūkstančių prieinamo formato leidinių, tarp jų knygų apie sportą iki šiol nebuvo.

Kad leidinys apie sportą būtų išties prieinamas regos negalią turinčiam skaitytojui, vien įgarsinimo dažnai nepakanka. Leidinys apie sportą paprastai iliustruojamas nuotraukomis, schemomis, vaizduojančiomis tinkamus pratimų atlikimo būdus. Todėl gyd. J. Girskio knygai "Viskas apie stuburo gydymą" buvo pasirinktas moderniausias formatas EPUB3.

EPUB3 – tai kokybės standartu pripažįstamas formatas, kuriame sinchronizuojama informacija, pateikta garsu ir vaizdu, yra funkcionalumų, leidžiančių susirasti ir pažymėti reikiamą leidinio vietą, pasirinkti kontrastą tarp teksto ir fono, didinti tekstą, perteikti paveikslėlius garsiniu vaizdavimu.

Jei pažįstate neregį ar silpnaregį, svajojantį sportuoti, bet nedrįstantį eiti į sporto klubą – patarkite jam užsukti į Lietuvos aklųjų biblioteką Vilniuje ar jos padalinius Kaune, Panevėžyje, Šiauliuose bei Klaipėdoje. Sporto rėmimo fondo finansuojamo projekto „Sveikatingumo programų pritaikymas regos negalią turintiems vartotojams“ renginiai prasidės jau balandžio mėnesį.

Visos sporto programos bus patalpintos tikslinei auditorijai skirtoje virtualioje bibliotekoje ELVIS (elvislab.lt) ir išliks prieinamos neregiams bei silpnaregiams ir pasibaigus projektui.

Daugiau apie projektą skaitykite čia!