Gydytojas J. Girskis: stuburo gydymas joga - akių dūmimas

2014-03-28

Sportas – nebūtinai sveika stuburui. Iš mojavimo pastaruoju metu itin populiariomis šiaurietiškomis lazdomis galite neturėti jokios naudos, o štai su kai kuriomis jogos asanomis rizikuojate netgi rimtų problemų prisidaryti.

aip teigia neurologas, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas, specialistas

„Ateina pas mane jaunas verslininkas ir pasakoja, kaip jis net penkerius metus „tvarkė“ savo disko išvaržą sporto klube. Nuo kada sporto klubas yra gydymo įstaiga? – stebisi gydytojas. – Aiškinu žmogui, kad nieko jis kol kas nesutvarkė, tik dar labiau pagilino negalavimą. Bet jam nė motais, kad viena jo raumenų grupė sutrumpėjusi, kita – silpna.“

Dažnas šiuolaikinis žmogus dėl menko fizinio krūvio ir daug statiškoje pozicijoje – paprastai prie kompiuterio – praleidžiamo laiko patiria raumenų disbalansą. Jam įveikti reikalingi individualūs pratimai bei procedūros. Įvairios jogos studijų siūlomos programos kenčiantiems nugaros skausmus yra akių dūmimas, mat pirmutinis žingsnis turėtų būti konkretaus žmogaus apžiūra ir jo stuburo bei raumenų būklės įvertinimas.

Silpnas raumuo, daktaro žodžiais – kaip parazitas. Jis neturi jėgos, neatlieka savo darbo, todėl kitas raumuo turi už jį dirbti. Štai ir prasideda disbalansas. Tačiau raumuo turi būti ne tik stiprus, bet ir elastingas, ištvermingas. Tada jis gerai veikia, sąnarinės jungtys lankstosi taisyklingai, ir mūsų kūnas veikia kaip naujutėlis automobilis, nepriklausomai nuo metų skaičiaus.

Anot daktaro, jeigu tokio supratimo vaikai būtų mokomi nuo mažų dienų, kaip jie mokomi valyti dantis, jam nebūtų reikėję plušėti prie knygos „Apie žmogaus ir visuomenės stuburą“. J. Girskis parašė ją siekdamas išsklaidyti įvairius su stuburo problemomis susijusius mitus. Iš tiesų kūnas visuomet siunčia mums signalus, tik nemokame į juos įsiklausyti arba paprasčiausiai nekreipiame dėmesio.

Tikslingas judesys ir kantrybė yra būtinos sveiko stuburo sąlygos. Kasryt pasirąžydami atstatome savo sąnarines jungtis į vietą. Pats kūnas diktuoja, kaip rąžytis, ištempti koją ar ją pritraukti. Kaip sėdint prie kompiuterio ilginti tam tikrus kaklo raumenis? Kokius pratimus verta įsiminti moterims, kad kaklas neišduotų amžiaus? Kaip išsaugoti jaunatvišką išvaizdą bei tiesinti nugarą? Atsakymai laidoje Stilius

Originalus straipsnio tekstas: Moteris.lt