Mūsų neapailstančio gyd. J. Girskio 2008 m. įkurta Gydytojų teniso sąjunga šiandien garsina Lietuvą

2019-08-12
TENISO AIKŠTĖSE – ŠIMTAI PASAULIO MEDIKŲ

Lietuva gali geriau! Šiuo šūkiu vadovaujasi Vilniuje vykstančio pasaulio medikų teniso čempionato (WMTS) organizatoriai. Tuo įsitikino didžiausiame Lietuvos teniso istorijoje renginyje jėgas bandantis įspūdingas dalyvių būrys beveik iš visų planetos žemynų.

Vilnių užkariavo tenisas

Per keturis šimtus žaidėjų iš 29 šalių jau nuo praeito savaitgalio demonstruoja meistriškumą Vilniuje vykstančiame 49-ajame pasaulio medikų teniso čempionate (WMTS) bei prevencinės ir sporto medicinos kongrese.

Šeimininkams šiemet atstovauja pati gausiausia delegacija per visą 49 metų WMTS istoriją. Neoficialiais duomenimis, mūsų šalyje tenisą aktyviai žaidžia maždaug 300 gydytojų, o čempionate dalyvauja 106 gydytojai ir gydytojai odontologai. Tokiu gausumu negali pasigirti nė viena kita delegacija.

“Mane stebina lietuvių gebėjimas mobilizuoti šitiek žaidėjų. Mūsų šalis nepalyginti didesnė, tačiau tiek organizuotai tenisą žaidžiančių medikų tikrai neturime”, – stebėdamas lietuvių pasirodymus kalbėjo Vokietijos medikų teniso organizacijos vadovas Gerhardas Groellis.

Pagal taisykles, vienetų varžybose gali dalyvauti gydytojai ir gydytojai odontologai, dvejetų varžybose taip pat gali žaisti jų partneriai, sutuoktiniai ir vaikai.

Tarp dalyvių yra nemažai garbaus amžiaus žaidėjų. Vyriausias turnyro dalyvis – 85-erių metų japonas, o moterų turnyre – 82-ejų amerikietė. Žaidėjai suskirstyti į amžiaus grupes: jauniausia – iki 40 metų, o vyresni žaidėjai skirstomi į amžiaus grupes kas penkerius metus. Taip pat čia kovojama dėl “Valstybių taurės” (“Nations Cup”).

Varžybos vyksta net 18-oje grunto aikštelių, trijuose teniso aikštynuose (Bernardinų, Vingio bei “Teniso erdvės”).

Originalus straipsnio tekstas