PALAIPSNINĖ INTERMITUOJANTI KOMPRESINĖ TERAPIJA

Palaipsninės intermituojančios kompresijos procedūra atliekama 12-kos  kamerų palaipsninės  sistemos Lympha – mat Gradient Digital 12 aparatu. Pacientas įvelkamas į kelnes, kuriose yra daug kamerų. Jos – užpildomos oru, kol pasiekiamas procedūrai pageidaujamas slėgis. Po to oras vienu metu, palaipsniui išleidžiamas iš visų kamerų ir po pauzės vėl pradedamas kitas užpildymo ciklas. Ši procedūra atliekama ant apatinių galūnių. Kompresinės terapijos metu suspaudžiami raumenys ir tarp jų esančios kraujagyslės (venos ir arterijos), todėl suaktyvėja kraujo ir limfos tėkmė iš raumenų. Pašalinami medžiagų apykaitos produktai: pagerėja medžiagų ir dujų apykaita raumenyse, mažėja pabrinkimas. Galūnių raumenys paruošiami tolimesniam gydymui.

Mūsų klinikiniai stebėjimai leidžia teigti, kad pacientai su apatinės stuburo dalies skausmais turi akivaizdžius raumenų įtempimo (tonuso) skirtumus juosmenyje ir apatinėse galūnėse. Kraujagyslės atsidūrusios tarp sutrumpėjusių (aukšto tonuso) raumenų yra suspaudžiamos, atsiradęs pasipriešinimas apsunkina kraujo tekėjimą, kartu ir širdies darbą. Dėl nepilnavertės kraujotakos taip pat blogėja ir raumenų fizinės ypatybės. Neatkūrus normalios kraujotakos ir raumenų fizinių ypatybių, toliau suksis “ydingas skundų ratas.”

Mūsų gydymo centre palaipsninė intermituojanti kompresinė terapija taikoma kompleksinio gydymo metu, derinant ją su kineziterapija.