Registracija į gydytojo konsultaciją: T | +370 5 272 2443
Manodaktaras.lt registracija internetu

J. Girskio stuburo gydymo centras pradeda mokymų veiklą

J. Girskio stuburo gydymo centras pradeda mokymų veiklą

Ketvirtą dešimtį įpusėjusi neurologo, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo, manualinės terapijos specialisto patirtis, nuo 1995 m. įkurtas stuburo gydymo centras, medicinos eksperto konsultacijos populiariojoje literatūroje bei žiniasklaidoje, pranešimai tarptautinėse konferencijose, dvi autorinės knygos, paremtos asmenine gydymo praktika, J. Girskį paskatino struktūrizuoti savo edukacinę veiklą ir įkurti profesinėmis bei filosofinėmis vertybėmis grįstą J. Girskio stuburo studijų centrą.
Stuburo studijų centre gyd. J. Girskis dalinsis unikalia, savo paties suformuluota raumenų ir kaulų sistemos samprata, gydomojo judesio filosofija, holistiniu požiūriu į nugaros skausmą, kompleksinio gydymo svarba, savigydos reikšme, mokys profesionalaus medicininio mąstymo.
J. Girskio stuburo studijų centre mokytis ir tobulintis kviečiami tiek siekiantys iš esmės pažinti savo kūną ir norintys sau padėti asmenys, tiek  bendrosios praktikos, fizinės medicinos ir reabilitacijos, sporto medicinos gydytojai, kineziterapijos, manualinės terapijos specialistai, sporto treneriai ir kiti. Teorinėse ir praktinėse gydymo bei sveikatinimo studijų programose gydytojas dėstys savo gydymo filosofiją bei metodologiją.
„Daugiau nei dvidešimt metų vykdydami gydomąją J. Girskio stuburo centro veiklą, pastebime augantį susidomėjimą paveikiomis mūsų gydymo metodikomis ir poreikį į jas gilintis, gauname vis daugiau klausimų apie galimybę tobulintis, atlikti praktiką ar dirbti mūsų įstaigoje. Tai buvo viena iš priežasčių plėsti centro veiklą mokymų kryptimi,“ – sako direktorė Greta Milašienė, įsitikinusi, kad šviečiamoji veikla yra būtinybė. Pirmiausia, jog dėl komercinių medicinos sistemos interesų nuolat auganti nugaros skausmo gydymo būdų (kurių dauguma yra ne tik neveiksmingi, bet ir žalingi) pasiūla vis dažniau klaidina visuomenę. Be to, juntamas ir pačių gydytojų, ypač jaunų specialistų, pasimetimas informacijos ir metodikų gausoje. Jau nekalbant apie visuomenėje populiarią ir ypač žalingą idėją, jog nugaros skausmą galima išsigyti sporto klube ar jogos treniruotėje.
„Neturėdami žinių apie pagrindines raumenų ypatybes ir fizinės veiklos ypatumus, mes niekuomet nesuprasime, kaip taisyklingai reabilituoti ir tobulinti savo kūną. Vadovaujuosi nuostata, jog gydytojo priedermė ne tik gydyti, bet ir šviesti bei išmokyti žmogų patį sveikti,“ – įsitikinęs J. Girskis. Jo nuomone, praktinio, visuminio požiūrio į stuburą, kaip kaulų ir raumenų sistemos ašį, šiandien nemoko net aukštosiose medicinos mokyklose.
Gyd. J. Girskio – medicinos praktiko, kritiškai tikrinančio, jei reikia, drąsiai polemizuojančio su nusistovėjusiomis medicinos dogmomis – per ilgametę patirtį sukauptas bei susistemintas žinias apie stuburą viso kūno kontekste, vaizdžiai atspindi ne vienam girdėta senovės indų didaktinė alegorija „Neregiai ir dramblys“, minima gyd. J. Girskio knygoje „Viskas apie stuburo gydymą“. Šeši neregiai keliautojai sumanę iš esmės pažinti dramblį. Kiekvienas jų apčiupinėjęs skirtingą gyvūno dalį ir papasakojęs, kaip, jų manymu, šis atrodęs. Palietusiam koją tai buvusi apvali, grublėta būtybė – tarsi medis. Užčiuopusiam iltį, gyvūnas priminęs ietį, timptelėjusiam už uodegos – virvę. Perbraukusiam per straublį, dramblys pasirodęs esąs smauglio giminaitis. O štai tyrinėjusiam žinduolio šoną, atrodę, jog šis – lyg siena. Paskutinis keliautojas čiuptelėjęs ausį ir įsitikinęs, jog padaras panašiausias į vėduoklę. Šios indų pasakėčios didaktika ir reziumuoja gyd. J. Girskio požiūrį į žmogaus kūną bei medicinos mokslą: gydant svarbu matyti visą dramblį, o ne kurią vieną jo dalį.
Keleto medicinos mokslo sričių ilgus metus kauptas žinias savo gydymo praktikoje apjungęs gyd. J. Girskis stuburo studijų centre visus norinčius kviečia teorines įžvalgas tikrinti praktinėje veikloje, kurti ir tikslinti medicinos sąvokas, terminus, kurių ne vieną yra suformulavęs, analizuoti bei suvokti, kodėl Lietuvoje ir pasaulyje esti tiek daug klaidinančių stuburo gydymo būdų, polemizuoti su paviršutinišku, stereotipiniu, o neretai ir žalingu požiūriu į kaulų ir raumenų sistemą bei stuburo gydymą, taip pat formuoti visuminį žmogaus judėjimo sistemos matymą ir skleisti savo pacientams, o taip pat – plačiajai visuomenei.