J. Girskio stuburo ligų gydymo centras
Registracija į gydytojo konsultaciją: T | +370 5 272 2443

APIE GYDYMO CENTRĄ

Jono Girskio stuburo gydymo centras Lietuvoje pirmasis pradėjo specializuotis judėjimo sutrikimų gydyme, naudojant kompleksinį: neurologinį, ortopedinį ir biomechaninį kūno ištyrimo bei gydymo modelį.

Mūsų centre taikomos gydymo metodikos paremtos neurologo, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo, manualinės terapijos specialisto Jono Girskio kaulų-raumenų sistemos gydymo principais ir ilgamete darbo patirtimi.

DIAGNOZUOJAME IR GYDOME

Stuburo pažeidimus ir ligas: skoliozę, disko išvaržą, radikulitą, osteochondrozę ir kt.

Kaulų/sąnarių/raiščių pažeidimus ir raumenų disbalansą

Ydingą vaikų/paauglių laikyseną

Laikysenos sutrikimus planuojant nėštumą, nėštumo metu bei po gimdymo

Planuojantiems pradėti sportuoti ištiriame kūno biomechaniką ir sudarome fizinę (kineziterapijos) programą

 

Girskis

MIELI SVETAINĖS LANKYTOJAI!

Kiekvienas puikiai žinome, kad stuburas sensta kartu su mumis, o raumenys su amžiumi silpnėja. Retam pavyksta nugyventi savo amžių nesužinojus kas yra nugaros skausmas. O jei esate vienas iš tų 25% Žemės gyventojų, kurį šis skausmas aplenkė ar, tikitės, aplenks, tai dar jokiu būdu nereiškia, kad Jūs visada būsite jaunas ir kad Jums nereikia šio to žinoti apie savo kūno ašį – stuburą ir jam judėti padedančius raumenis.
Didysis graikų filosofas Platonas sakė, kad sveikų žmonių nėra, žmogus jau gimsta sergantis. Vėliau jis visą gyvenimą kovoja su savo ligomis. Sunku būtų su tuo nesutikti. Liga yra dėsninga organizmo pasikeitimų seka, kurią galime pristabdyti, o kartais net užkirsti jai kelią. Dėl to liga dar nėra nelaimė. Nelaimė yra ligoniui patekti į abejingo, bejausmio, nekompetentingo gydytojo rankas. Neretai tenka girdėti, kad nugaros skausmai – tai tik bioenergetinių kanalų „užsikimšimo“ problema, kad juos „išvalius“ skausmų kaip nebūta. Situacija primena užsikimšusią virtuvės kriauklę, į kurią įpilame tirpiklio ar išvalome ją mechaniškai, ir vamzdynas kaip naujas. Nepasiduokite chaotiškam mąstymui! Tik racionalus, adekvatus įvairių ligos stadijų kompleksinis gydymas duos laukiamų rezultatų.

Mano patarimas: nesiblaškykite, neieškokite stebuklingos siurbėlės, „kaulų laužytojo“ ar gydytojo, kuris su „stebuklingu“ aparatu ar „nauju metodu“ gydo visas ligas. Be žmogiškojo faktoriaus – naujausių medicinos mokslo laimėjimų taikymo, kineziterapijos galimybių, ilgametės patirties – jokia aparatūra gydymo sėkmės neatneš.

Priminsiu, kad gyvenime nėra nieko sudėtingesnio už žmogaus organizmą ir jame beįsigalinčios ligos procesą. Todėl sprendžiant šią problemą paprastų ir primityvių būdų nėra. Gydymas turi būti kompleksinis, profesionaliai kalbant, sistemingas. Paprastai, bandymas išsigydyti „ypatinga“ tablete, „ypatingu“ aparatu – tai tėra laiko ir pinigų švaistymas. Tačiau profesionalus gydymas judesiu (kineziterapija) – gali tapti Jūsų raktu į sveikatą!

 Jonas Girskis
Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas, neurologas, manualinės terapijos specialistas

Ilgametė patirtis ir pasveikę pacientai –
efektyvaus mūsų gydymo įrodymas

PROBLEMA

Graži laikysena – tai ne tik harmoningas žmogaus išsivystymas, gera savijauta, bet ir psichoemocinės sferos veidrodis. Emociškai palūžęs žmogus visada susikūprinęs, susigūžęs: įtempti ar suglebę raumenys, išnykusi veido mimikos emocinė gama. Prieš pradedant gydyti stuburo, judėjimo-atramos svertinę sistemą būtina žinoti, kas ją sudaro ir kaip ji funkcionuoja.

Siūlau pažvelgti į stuburą, kaulus ir raumenis kaip į svarbiausią organizmo sistemą. Ji leidžia mums vaikščioti, dirbti kasdienius darbus, atlikti sudėtingus judesius. Kiti organai tik palaiko jos veiklą. Šią sistemą sudaro apie 650 skirtingų raumenų, per 200 kaulų ir apie 280 įvairaus dydžio sąnarių. Jų harmoningas darbas leidžia nevaržomai judėti. Tai labai sudėtinga svertinė sistema. Dėl unikalios raumenų ypatybės susitraukti ir atsipalaiduoti laisvai keičiame kūno padėtį, judiname atskiras kūno dalis. Kol ši sistema veikia sklandžiai, jaučiamės gerai, o kai jos veikla išsiderina, – organizmas siunčia skausmo signalus. Jei būsime budrūs ir į juos įsiklausysime, išvengsime netinkamų stuburo ir sąnarių apkrovų. Laiku ištaisę netaisyklingai veikiančią svertinę organizmo sistemą ateityje išvengsime stuburo išvaržų, nežinosime, kas yra sąnarių skausmai.

Šios sistemos veikla sutrinka, kai ilgai nekeičiame kūno padėties: darbo metu ilgai sėdime priverstinėje padėtyje, atliekame vienodus, monotoniškus judesius, daug ir netaisyklingai sportuojame, nekoreguojame antsvorio. Neretai dėl stiprių psichinių-emocinių išgyvenimų sutrumpėja kaklo ir nugaros tiesiamieji raumenys. Visi kūno raumenys dirba poromis. Vieni jų vadinami agonistais, o kiti –antagonistais. Kai vienas iš raumenų poros gauna mažesnį krūvį, o kitas dėl to pertempiamas, sutrinka šios raumenų poros tonuso pusiausvyra, pakinta sausgyslių ir raiščių įtempimas. Stuburo slanksteliai pasvyra, pasisuka apie savo ašį ir užsifiksuoja netaisyklingoje padėtyje. Taip pat keičiasi ir dubens kaulų padėtis. Iš pradžių kad ir mažiausio judesio metu juntamas maudimas, vėliau – aštrus skausmas. Tada būtina neatidėliotina raumenų-skeleto sistemos specialisto konsultacija ir biomechaninė korekcija.

Ilgai nekoregavus stuburo ir raumenų pažeidimo tarp stuburo slankstelių diskų ir nervinių šaknelių vyksta „konfliktas” – formuojasi disko išvarža. Dėl to spartėja senėjimo procesai sąnariuose (artrozė) ir stuburo diskuose (osteochondrozė). Raumeninis audinys virsta nevisaverčiu jungiamuoju audiniu. Turime atsiminti, kad sveikas raumuo yra stiprus ir elastingas. Todėl raumenis reikia ne tik stiprinti, bet ir gerinti jų elastines ypatybes, tai yra daryti tempimo pratimus. Pradėdami gydyti raumenis ir sąnarius turėtume nepamiršti, kad pagrindinė jų funkcija – judėjimas!

Stuburą, raumenis ir sąnarius privalome gydyti vienu metu. Šiandien tai atliekama taikant profesionalų gydymą judesiu – kineziterapiją. Kineziterapija (graikiškai κίνηση ‘judesys’ + θεραπεία “gydymas’) – viena pagrindinių reabilitacijos priemonių, taikomų mūsų gydymo centre.

Įsidėmėkite: stuburas be raumenų – tik paprasčiausia, nejudančių slankstelių krūva! Sąnariai be raumenų – tik nejudančios kaulų jungtys!

Visi kūno raumenys – tai darni judėjimo „komanda“: kiekvienas raumuo atlieka tik jam vienam pavestą darbą. Jei patempėte koją, kurį laiką šlubčiosite. Padaugės darbo raumenims, kuriems, esant kojai sveikai, tenka mažesnis krūvis. Ilgainiui tai pajus ir stuburas, ir neteisingos apkrovos sukels skausmą. Gydymo tikslas – atstatyti taisyklingus kūno judesius. Tada sumažės ar visai išnyks ir skausmas. Vieni svarbiausių stuburo ir raumenų sistemos „vaistų“ – fiziniai pratimai (kineziterapija). Vertingiausias iš jų – taiyklingos laikysenos kontrolė, visur ir visada!

Fiziniai pratimai stiprina raumenis, gerina jų elastines ypatybes, didina stuburo judesių amplitudę, t. y. didina stuburo lankstumą – subalansuoja pažeistą raumenų-skeleto sistemą. Darant pratimus centrinėje nervų sistemoje gaminasi biologiškai aktyvios nuotaiką keliančios medžiagos. Todėl skiriant pratimus pirmiausia reikia nustatyti, kokie raumenys pažeisti ir išsiaiškinti, kurie raumenys neigiamai veikia taisyklingo judesio biomechaniką – ar raumenys sutrumpėję, ar suglebę.

Gydymas fiiziniais pratimais (kineziterapija) – ne ką mažiau sudėtingas gydymo būdas nei medikamentinis. Pratimų, kaip ir vaistų, negalima perdozuoti. Reikia žinoti, kas juos atliks: sergantis ar sveikas žmogus. Pirmuoju atveju koreguosime pažeistą biomechaninę judesio grandį – atkursime skeleto-raumenų pusiausvyrą. Antruoju atveju turime nuspręsti, kokie pratimai labiau reikalingi: lankstumo, jėgos, ištvermės, greičio ar koordinacijos. Net ir sveiki žmonės, sumanę pradėti mankštintis, turėtų pasikonsultuoti su gydytoju. Sudarant pratimų programą būtina atlikti raumenų tyrimą ir išsiaiškinti, kuriuos raumenis reikia stiprinti, o kuriuos atpalaiduoti. Nebūna taip, kad vienodi pratimai tiktų visiems žmonėms, tad ir kineziterapija turėtų būti taikoma tik individualiai! O gydymas skausmą slopinančiais vaistais yra veikiau kosmetinis atramos-judėjimo aparato „tvarkymas“ ir nepanaikina skausmą sukėlusios priežasties. Pavyzdžiui, besiformuojanti stuburo tarpslankstelinė disko išvarža yra tik sutrikusios raumenų-skeleto svertinės sistemos pasekmė!

KAIP PASIRINKTI GYDYTOJĄ?

Jeigu nusprendėte ieškoti pagalbos ir kreiptis į kvalifikuotą gydytoją, tai jau žengiate svarbų žingsnį savo gyvenime. Noras pradėti gydytis – pirmas žingsnis į pasveikimą. O gydymo sėkmė priklauso nuo to, kokį gydytoją pasirinksite. Idealus stuburo-raumenų-skeleto sistemos specialistas šią sistemą turėtų matyti neurologo, ortopedo, reumatologo, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo, manualinės terapijos specialisto akimis. Tai sudėtinga organizmo sistema, kurią gydant reikalinga ir paciento kantrybė, ir gydytojo žinios.

GYDYTOJO SAVYBĖS

Kiekvienoje profesijoje yra gerų ir prastų specialistų. Ne išimtis ir neurologija, fizinė medicina, reabilitacija, raumenų-skeleto medicina. Paprastai vos įžengęs į gydymo įstaigą ligonis tikisi iš gydytojo išgirsti: „Ištirpdysime jūsų stuburo druskas… Nulaužysime ataugas… Atstatysime į vietą stuburo diską… ir būsite sveikas“. Patyręs ir kvalifikuotas gydytojas niekada to nežadės, o nušvies realią situaciją. Pirmiausia atvykę į gydymo įstaigą sužinokite, ar jus gydysiantis gydytojas turi kvalifikacijos licenciją, kokius gydymo metodus jis naudoja. O gal Jūs pagalbos kreipiatės į masažuotoją ar ekstrasensą? Tada dar reikėtų pasidomėti, kokias ligos grandis šis „specialistas“ bandys koreguoti. Profesionalus gydytojas nemažą dalį savo pajamų skiria nuolatiniam mokymuisi, teoriniam ir praktiniam tobulėjimui – specialybės seminarams, asmeniniam ir viso personalo kvalifikacijos kėlimui. Taip pat, nereikėtų aklai pasikliauti draugų ar giminaičių rekomendacijomis išbandyti jiems padėjusią „tabletę“, „stebuklingą gydymo metodą“ ar net patį „stebukladarį“. Kiekvienu atveju gydymo sėkmę lemia individualūs, labai skirtingi dalykai. Todėl kito žmogaus patirtis gali visiškai neatitikti Jūsų „sušlubavusio“ organizmo,poreikių, netgi atvirkščiai – gali nepataisomai pakenkti.

 

DIAGNOSTIKA

Nereikia mistifikuoti raumenų-skeleto sistemos diagnostikos ir tyrimo metodų. Nė viena save gerbianti kortų būrėja neišpranašaus, kad gimęs kūdikis pradės vaikščioti po mėnesio. Net ir kvalifikuočiausioje gydymo įstaigoje fizinio naujagimio vystymosi niekas nepagreitins. Vaikas pradės vaikščioti tada, kai susiformuos jo raumenų-kaulų (biomechaninė) sistema, kas yra užprogramuota genetiškai. Kol mokslininkai tebesvarsto, kada (prieš tūkstančius ar milijonus metų) žmogus atsistojo ant dviejų kojų, šis unikalus evoliucijos kūrinys tebesimoko tiesiai stovėti!.. Nuo ankstyvos kūdikystės žmogus kartoja vis tą patį evoliucijos procesą: pirmiausia šliaužioja, ropoja, krypuoja ir galų gale ima vaikščioti. Kaip jau minėjome, žmogaus biomechanika yra užprogramuota genetiškai. Todėl jei klubo sąnarys susilenkia mažiau nei jam priklauso, sakysim, ne 120º, o tik 40º, turime išsiaiškinti, kas jam trukdo laisvai funkcionuoti: ar pats sąnarys yra nejudrus (dėl artrozės), ar jam judėti neleidžia dėl stuburo pažeidimų sutrumpėję ar nusilpę raumenys (išvarža, osteochondrozė) – šiandien tai nustatyti padeda vienas iš efektyviausių gydymo metodų – kineziterapija. Stuburo, raumenų-skeleto sistemos diagnostikos ir tyrimo metodai yra paremti visuotinai priimtais neurologiniais-ortopediniais ir manualiniais testais, rentgenologiniu stuburo ištyrimu, specifiniais Lasego, Bechterevo, Patriko ir kitais simptomais (vadinamais autorių vardais). Kai konservatyvus gydymas (manualinė terapija, kineziterapija, fizioterapija) neduoda laukiamų rezultatų, reikėtų atlikti stuburo magnetinio rezonanso arba kompiuterinės tomografijos tyrimus. Mūsų centre šie tyrimai neatliekami.

Rekomenduoja: www.emotionrooms.lt